Звіт директора про діяльність у 2015-2016 н.р.

2016-06-29

Х 29 червня у Матвіїському НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ" відбулися загальні збори колективу. На зборах було заслухано звіт директора НВК Гулик І.Р.

ЗВІТ

керівника Матвіїського навчально-виховного комплексу

«ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Гулик І.Р.

про діяльність за 2015-2016 н.р.

Вступ

У 2015– 2016 н.р. педагогічний колектив Матвіїського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» працював над проблемою «Впровадження особистісно зорієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських та громадянських якостей», керуючись Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положенням про загальноосвітній навчальний заклад», статутом НВК та іншими правовими документами.

Відповідно до мети та завдань, діяльність школи здійснювалась за напрямками:

  • Забезпечення реалізації прав особистості на освіту;
  • Рівний доступ до якісної освіти;
  • Робота з педкадрами;
  • Робота з обдарованими дітьми;
  • Управління навчально-виховним процесом;
  • Охорона життя та здоров′я дітей, профілактика правопорушень;
  • Робота з батьками, громадськими організаціями;
  • Зміцнення матеріально-технічної бази.

Завдяки спільним зусиллям педагогічного та технічного колективів, батьківського комітету в НВК створено всі умови для функціонування закладу.

Педагогічний колектив

Навчальний процес у закладі забезпечують 14 педагогічних працівників .

З них:

1 педагог – вихователь ДНЗ;

5 педагогів працює за сумісництвом.

Мають вищу освіту 10 учителів (71 %), 4 учителі - н.вищу – ( 29 %).

За кваліфікаційними категоріями педагогічні працівники розподіляються наступним чином:

- «Вища кваліфікаційна категорія -7 (54%)

- «Спеціаліст І категорії» - 3 (15%)

- «Спеціаліст ІІ категорії» - 1 (8%)

- «Спеціаліст» - 3 ( 23%)

3 вчителі (Гулик І.Р., Музика Л.І., Шаповалюк Г.Р.) нагороджені знаком «Відмінник освіти України», трьом вчителям (Гулик І.Р., Музика Л.І., Купріянчук О.О.) присвоєно звання «вчитель-методист» і одному (Шаповалюк Г.Р.,) присвоєно звання «старший вчитель».

В основному школа укомплектована педагогічними кадрами.

Середнє навантаження педагогічних працівників становило 7 годин на тиждень в основній школі і 17.5 годин - у початковій.

У НВК функціонує три класи: 4, 5,7. В 1,2,3, класах організовано індивідуальне навчання. Працює різновікова група ДНЗ, яку відвідує 19 вихованців.

Методична робота

Методична робота в НВК сприяла підвищенню педагогічної майстерності.

У 2015-2016 н.р. вона охоплювала такі види діяльності:

Ø Робота шкільних МО;

Ø Педагогічна рада;

Ø Вивчення передового педагогічного досвіду;

Ø Педагогічні читання;

Ø Атестація педагогічних кадрів;

Ø Психолого-педагогічний семінар;

Ø Самосвіта та інші.

Основним завданням методичної роботи НВК були:

- Організація роботи з педагогічними кадрами на основі урахування їх потреб та реального рівня професійної компетентності;

- Організаційно-методичне забезпечення виконання предметних програм;

- Удосконалення змісту, форм і методів навчання та виховання;

- Розвиток педагогічної майстерності, організаційно-методична допомога у розвитку педагогічної творчості;

- Удосконалення і поширення передового педагогічного досвіду вчителів з використанням інноваційних технологій та покращення методики проведення уроків, залучення вчителів школи до впровадження досвіду роботи кращих вчителів району;

- Проведення творчого звіту учителів, що атестуються;

- Спрямування навчально-виховного процессу на особистісно-орієнтоване навчання та виховання учнів.

Планування методичної роботи здійснювалось на діагностичній основі. Методична рада, яка керувала методичною роботою, працювала над вивченням і аналізом стану навчально-виховної роботи, якісного складу педагогічних кадрів, аналізом результатів тематичного обліку знань, виробленням пропозицій стосовно коректив до навчально-виховного процесу.

На засіданнях МР розглядався навчальний план, вивчався і пропагувався кращий досвід вчителів школи, проводився аналіз підсумків шкільних та районних олімпіад.

Методична робота була сконцентрована навколо науково-методичної проблеми, над якою працює школа. Навчальний процесс у школі побудований так, щоб в кожній дитині бачити особистість.

В НВК працюють:

v Методичне об′єднання класних керівників і класоводів (кер.Король Л.В.)

v Постійно діючий психолого-педагогічний семінар (кер.Бевза Т.П.)

v Методичне об′єднання вчителів початкових класів і вихователів ДНЗ (кер. Музика Л.І.)

v Методичне об’єднання вчителів гуманітарного циклу

( кер.Винокур В.В.)

v Методичнее об’єднання вчителів природничо-математичного циклу

(кер. Шаповалюк Г.Р.)

Одним із напрямів в системі методичної роботи є самоосвіта вчителя. Результати цієї роботи висвітлюються написанням творчих звітів, виступами на МО, проведенням відкритих уроків. Широке інформування про успіхи педагога стало стимулом в досягненні більш високого професійного рівня.

Значну роль в роботі закладу відіграє педагогічна рада – як спосіб колегіального розв′язання актуальних проблем, об′єднання зусиль педагогічного колективу для підвищення науково-теоретичного і методичного рівнів викладання предметів. Згідно плану роботи НВК у цьому році було проведено 5 педагогічних рад. Найрезультативнішими були :

І . Про традиційні і нетрадиційні методи робот из обдарованими дітьми.

ІІ. Про використання інтерактивних методів навчання школярів в умовах нашої школи.

ІІІ.Про впровадження в навчаль-виховний процес здоров’язберігаючих технологій

ІV. Забезпечення достатнього рівня компетенції дошкільників для безпечного перебування в навколишньому середовищі.

Протягом року видано 84 накази по школі, які сприяли поліпшенню навчально-виховної роботи в НВК.

Велику увагу у виконанні річного плану адміністрація НВК приділяла розділам «Внутрішкільний контроль і керівництво», «Організація неперервної педагогічної освіти кадрів. Методична робота». Особливе значення має контроль за веденням шкільної документації, виконанням планів, програм, рівнем навчальних досягнень учнів з основних предметів. Об′єктом контролю в школі є учень, тому особливу увагу приділяємо

питанню відвідування учнями школи, охоплення навчанням, здоров′ю учнів.

Адміністрація НВК приділяє велику увагу проведенню атестаціїї педагогічних кадрів,що дає змогу виявити їх професійну підготовку, фаховий рівень, відповідність посаді. У 2015-2016 н.р. 3 вчителі школи підлягали черговій атестації. Усі пройшли курси підвищення фахової кваліфікації і булим атестовані атестаційною комісією. План курсової перепідготовки педагогічних кадрів виконано. Усі вчителі НВК пройшли навчання за программою ІНТЕЛ. Вчитель Гулик І.Р. пройшла навчання та отримала сертифікат учасника Мжнародного форуму «Гармонія інтелекту та здоров’я» .

Соціальний захист дітей

В НВК ведеться облік дітей категорії підвищеної соціальної уваги. Навчаються в школі і виховуються в ДНЗ :

· Діти, які перебувають під опікою – 0;

· Напівсиріт - 4;

· Дітей з малозабезпечених сімей - 6;

· Дітей, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС - 3;

· Дітей з багатодітних сімей - 6;

· Діти з неповних сімей - 5.

Ця категорія дітей першою забезпечується підручниками, оздоровлюється, відвідує районні свята. Діти з малозабезпечених сімей і які перебувають під опікою харчуються за рахунок бюджетних коштів згідно законодавства. З метою профілактики правопорушень, бродяжництва, девіантних проявів у поведінці неповнолітніх у школі проводяться заходи щодо підтримки дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Створено банк даних такої категорії дітей. Протягом року постійно ведеться контроль за відвідуванням та індивідуальна корекційна робота з учнями даної групи.

З метою вивчення умов життя і сімейного виховання, обстежено житлово-побутові умови 8 сімей. Вивчено та проаналізовано результати медичного огляду. На диспансерному обліку знаходиться 10 дітей.

У роботі з батьками проведено лекторій за тематикою: «Вільний час: за і проти тебе», «Адаптація першокласників до школи», «Труднощі адаптації п′ятикласників до старшої школи».

Всі випускники здобувають базову загальну середню освіту.

Випускники НВК опановують педагогічну професію у педвузах і коледжах: педвузи-1; педколеджі – 1.

ДНЗ входить до складу НВК із січня 2004 року. Особливою увагою з боку адміністрації та педколективу оточені 19 вихованців ДНЗ . Навчально-виховна робота здійснюється вихователем і помічником вихователя. ДНЗ працює за 7-годинним режимом роботи, діти забезпечуються триразовим харчуванням за рахунок батьківської плати. З метою розвитку естетичних смаків вихованців, відчуття прекрасного в ДНЗ оформлено красиві й затишні куточки, стенди, постійно оновлюються виставки. В шкільному саду встановлено сучасний ігровий майданчик для дітей.

Безпека життєдіяльності

У роботі НВК важливе місце посідає питання охорони праці, що сприяло запобіганню нещасних випадків та профілактиці захворювань. Розроблено та виконуються норми техніки безпеки й охорони праці відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку». Розроблено посадові інструкції для працівників НВК. Всі обов′язки працівників щодо виконання Закону України «Про охорону праці» та дотримання техніки безпеки регламентуються наказами «Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху», «Про організацію роботи з охорони праці», «Про затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку» та інші. Ведуться журнали інструктажів з охорони праці. Школа забезпечена трьома вогнегасниками. Наявні плани евакуації на випадок пожежі. Всі працівники пройшли медичне обстеження і навчання з техніки безпеки та допущені до роботи.

Потребують вирішення такі питання:

- повне забезпечення НВК вогнегасниками;

- приватизація земельної ділянки;

- обстеження та паспортизація будівель;

- заміна вхідних дверей;

- заміна застарілого електрообладнання.

Учнівське самоврядування

Протягом 2015-2016 н.р. в школі працювало учнівське самоврядування шкільна країна «Сонцеграй» за програмою «Ми за здоровий спосіб життя» за проектами «Молодь обирає здоров’я». До координаційного центру ЦТДЮ розроблено нові проекти «Ми – патріоти» і «Засоби інформації». Дане учнівське самоврядування складалось з 6 комісій:

- дисципліни і порядку;

- з організації дозвілля;

- внутрішніх справ;

- інформації та преси;

- з питань спорту та туризму;

- трудових справ.

Підсумки роботи комісій підбивались на щотижневих лінійках. Комісія з питань спорту та туризму організовувала спортивні змагання, спортивні ігри на перервах та після уроків, виставку плакатів до дня боротьби зі СНІДом. Комісія інформації та преси випускала вітальні газети, інформаційні листи. Комісія з організації дозвілля проводила інтелектуальні ігри, вечори, свята. Комісія трудових справ організовувала благоустрій території та посадку дерев.

Позаурочна діяльність

Позакласна робота в школі була націлена на формування основ громадянськості, розвитку духовної, моральної, художньої, естетичної, трудової та екологічної культури, прищеплення здорового способу життя. Класними керівниками і класоводами проводились різні форми роботи:

- вікторини;

- родинні свята;

- виставки малюнків;

- конкурси;

- трудові операції;

- інтелектуальні ігри;

- уроки гарної поведінки;

- уроки здоров′я;

- колективні творчі справи;

- уроки права;

- круглі столи;

- свята.

Шкільна бібліотека відіграє велике значення в організації успішного навчання, в організації навчально-виховного процесу. Забезпеченість навчально-методичною літературою недостатня. Бібліотечний фонд підручників поповнюється з року в рік централізовано. Бібліотека працює згідно плану. Постійно діють рада бібліотеки, книжкова лікарня, регулярно оформляються змінні виставки.

Матеріально-технічне забезпечення НВК

В НВК функціонують:

- 5 навчальних кабінетів;

- 1 комп ′ютерний клас підключений до мережі Інтернет;

- 1 майстерня комбінована;

- 1 спортивний зал;

- 1 бібліотека;

- 1 актовий зал;

- 1 їдальня;

- ДНЗ ( кімнати: ігрова, спальня, їдальня, кімната для для занять).

В НВК наявні основні технічні засоби:

- 1 комп′ютерний комплекс(4+1):

- 1 ксерокс;

-1 музичний центр;

- 3 телевізори;

- 2 принтери.

Недостатня кількість в школі навчальних ліцензованих комп ′ютерних програм.

Фінансово-господарська діяльність

За минулий навчальний рік школою використано :

-5000 грн. – спонсорська допомога ФК ЛТД Каплун М.С.; (закуплена фарба та будівельні матеріали для ремонту приміщення НВК)

- 4700 грн.- спонсорська допомога одноосібниками ( Проценко В.М., Мельник С.В.,Шаповалюк О.О.) та ФОП Гулик В.П. ;( транспортні послуги та паливно-мастильні матеріали для вивезення дров для шкільної котельні, заправка 1 вогнегасника)

-2000 грн. – спонсорська допомога ФК ЛТД Каплун М.С.; (впродовж навчального року оплата послуг Інтернету, заправка катриджів, закупівля паперу для принера )

- 200 грн. – спонсорська допомога ПП Валенкевич В.І.; (оплата послуг Інтернету )

- 699 грн. – спонсорська допомога Матвіїської сільської ради (будівництво тіньового навісу для пісочниці : будівельні матеріали, фарба, вапно)

- 2800 грн. – спонсорська допомога батьків ( фарба для поточного ремонту будівлі)

Надано спонсорами товарів та послуг:

- новорічні подарунки дітям ( 46 подарунків. - ІП «ДОРФ» Ш.Еберлі);

- новорічні подарунки дітям ( 19 подарунків. - ФК ЛТД ген. Директор Каплун М.С.);

- продукти - цукор,борошно по 50 кг відповідно ( Каплун М.С.);

- крупи 10 кг, олія -5 л , бензин 15 л., ( ФОП Гулик В.П. );

- закуплена арматура для монтажу запасного виходу ( ФОП Гулик В.П. );

- мука 40 кг (Шаповалюк О.О.)

З березня по травень 2016 року в рамках двомісячника по благоустрою приведено в належний стан територію школи, прилеглі до неї дороги, територію біля церкви, частину території центра села, впорядковано братські могили, обеліск на місцевому цвинтарі, засіяно клумби, побілено бордюри та дерева біля школи та вздовж автошляху, висаджено 25 кущів та 35 дерев, проведена санітарна обрізка шкільного саду.

Є ряд недоліків, над якими потрібно працювати:

- недостатня робота з обдарованими дітьми;

- на недостатньому рівні проводилась робота по впровадженню нових інноваційних технологій та методик, передового педагогічного досвіду;

- залучення позабюджетних коштів;

- покращення роботи батьківського комітету та піклувальної ради.

Актуальною проблемою для НВК є заміна вхідних дверей та віконних конструкцій у ДНЗ для збереження енергоресурсів закладу.

Директор НВК Гулик І.Р.

Інформація

про проведення звітування керівника

Матвіїського НВК «ЗОШ І-ІІ ст..-ДНЗ» за 2015-2016 н.р.

п/п

ПІБ

керівника

Стаж управління закладом

Дата звітування

Ким проведено звітування

Яке прийнято рішення

Результат

голосування

Категорії

Кількість пирисут-ніх

1

Гулик Іванна Романівна

7 місяців

29.06.

2016 р.

Педагогічний колектив, батьки,

громад-ськість

31

Роботу вважати задовіль-ною

31

Директор НВК Гулик І.Р.

Протокол

загальних зборів педагогічних працівників, технічного персоналу,

батьківського комітету та громадськості

Матвіїського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» про діяльність директора в 2015-2016 н.р.

від 29.06.2016 року

Присутні : 31 особа

Порядок денний

  1. Про обрання голови та секретаря зборів.
  2. Про звіт директора школи про управлінську діяльність у 2015- 2016 н/р.
  3. Про обрання лічильної комісії зборів
  4. Про звіт голови лічильної комісії по результах голосування.

1. Слухали:директора НВК Гулик І.Р., яка запропонувала обрати голову та секретаря зборів.

Виступили:Музика Л.І., учитель початкових класів, яка запропонувала головою зборів Шаповалюк Г.Р., голову профспілкового комітету НВК, а секретарем – Винокур В.В., учителя української мови та літератури.

Відбулося голосування , в ході якого рішення було прийняте одноголосно.

Ухвалили: 1. Головою зборів обрати Шаповалюк Г.Р.,

2.Секретарем зборів обрати Винокур В.В.,

2. Слухали:звіт директора Матвіїського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Гулик І.Р., про свою управлінську діяльність у 2015 – 2016 н/р.

Доповідач звернула увагу присутніх на те, що у вона працює в Матвіїському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» на посаді директора школи з листопада місяця 2015 року. Гулик І.Р. у ході виступу повідомила, що Матвіїський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» має певні усталені традиції , які вона як директор намагається підтримувати і надалі у своїй роботі.

У 2015-2016 навчальному році було здійснено:

- конструктивні заходи щодо підготовки школи до роботи в осінньо-зимовий період;

- реалізовано громадський проект зі створення комфортних умов для навчання, виховання та розвитку дітей;

- складена програма ДНЗ для покращення якості харчування вихованців.

За наслідками навчально-виховної роботи та державної підсумкової атестації школа має достатні показники в освітньому просторі району.

Ефективно здійснювалася кадрова політика. На 01.09.2015 року школа була оптимально укомплектована педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом.

Завдяки скоординованим діям адміністрації та профспілкового комітету в колективі панує доброзичливий психологічний мікроклімат, який сприяє відповідальному ставленню працівників до результатів своєї праці.

Запроваджена раціональна система використання робочого часу працівників школи протягом робочого дня та в канікулярний період.

Скоординована робота педагогічного колективу, батьківського комітету та громадських організацій.

Діяльність директора є демократичною та відкритою для громадськості. Важливі рішення приймаються виважено, обговорюються з батьками, учнями та вчителями.

Учні успішно засвоюють навчальні програми, беруть участь у предметних олімпіадах, районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах: природничий конкурс «Колосок», математичний конкурс «Кенгуру», конкурс знавців української мови ім. П. Яцика.

Для оздоровлення учнів школи була організована діяльність пришкільного табору «Сонечко». Вихованці табору мали можливість весело та з користю провести час і дізнатись багато цікавого.

Педагогічний та учнівський колективи налаштовані брати активну участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції «Пізнай свій рідний край». Протягом останніх років організовано чисельні екскурсії до історичних та культурних пам’ятників Київщини.

Діяльність школи постійно висвітлюється на шкільному сайті.

Також виступаюча подякував батькам за активну співпрацю, матеріальну та моральну підтримку. Доповідач відмітила, що за рахунок батьківських коштів та спонсорських коштів ФК ЛТД буде здійснений ремонт класних кімнат та коридорів.

Слухали:Шаповалюк Г.Р., голову ради школи, яка подякувала батькам за підтримку та розуміння проблем навчального закладу. Доповідачка прозвітувалася про витрати батьківських коштів.

Виступили:

1. Музика Л.І. учитель початкового навчання, яка подякувала директору школи за співпрацю, допомогу у вирішенні будь – яких питань, високу компетентність і професіоналізм.

2. Винокур В.В., учитель української мови та літератури, розповіла, що довгий час працює в Матвіїському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ», мала можливість працювати під керівництвом багатьох директорів, тому може відмітити професіоналізм Гулик І.Р., активну життєву позицію, відповідальність за весь трудовий колектив школи.

3. Слухали:голову зборів Шаповалюк Г.Р. , яка запропонувала для ухвалення рішення нинішніх зборів обрати лічильну комісію у кількості 3 осіб.

Ухвалили:1.Обрати лічильну комісію у кількості 3 осіб.

3. Обрати лічильну комісію у такому складі :

Чернюк Л.І., Гоменюк В.В., Волкова Л.П.

Відбулося голосування стосовно результатів управлінської діяльності директора

Слухали: голову лічильної комісії Чернюк Л.І., про результати голосування.

Ухвалили:

1. Управлінську діяльність директора Матвіїського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ» Гулик І.Р. вважати задовільною.

Голова зборів Шаповалюк Г.Р.

Секретар зборів Винокур В.В.

Кiлькiсть переглядiв: 151

Коментарi