Обігрівайтесь безпечно

2016-11-21

Опалення повинно приносити тепло, а не загрозу для життя !

На дворі осінь, а значить, розпал опалювального сезону. Благодійне тепло несе затишок та радість в оселі, але нерідко – й спустошливі пожежі.

З настанням осінньо-зимового періоду, часу, коли розпочинається інтенсивне використання усіх можливих способів для обігріву, небезпека виникнення загорання набирає загрозливих масштабів. Працівники Володарського РС ГУ ДСНС у Київській області постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення, але попри всі застереження, люди все одно порушують правила пожежної безпеки. Так, через несправність обігрівальних приладів та порушення правил їх використання на Київщині зареєстровано 249 пожеж.

Для запобігання виникнення непередбачуваних ситуацій та заради збереження свого життя, громадяни повинні знати основні вимоги норм та правил щодо користування приладами пічного опалення:

- опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів;

- повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення;

- очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону;

- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5 х 0,7 м;

- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм.

Під час користування пічним опаленням не допускається:

- залишати печі без нагляду або доручати наглядати малолітнім дітям;

- розміщувати паливо та інші горючі речовини перед топковим отвором;

- сушити, складати на печах одяг, дрова та інші предмети та матеріали;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.

Нагадуємо, що профілактика пожеж – спільна справа суспільства і вкрай необхідна. Тому наполегливо рекомендуємо всім громадянам бути особливо пильними та обережними. Пам’ятайте, що пожежу легше попередити, а ніж загасити. Не ризикуйте своїм життям та життям своїх рідних і близьких. Бережіть своє житло та майно від вогню!


Рятувальники закликають: обігрівайтесь безпечно!

Рятувальники Володарщини з метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій, звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.

Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО:

1) перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;

2) відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

3) біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м;

4) усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

5) печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;

6) золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:

– розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;

– використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;

– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

– виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель;

– зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

– використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

– влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;

– прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;

– доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.

Основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення:

1) не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

2) електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;

3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;

4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів;

8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;

10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути;

11) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Дотримання цих нескладних правил допоможе вам уникнути біди!

ПУСТОЩІ З ВОГНЕМ ПРИЗВОДЯТЬ ДО БІДИ

Кожна десята пожежа в країні трапляється через дитячі пустощі з вогнем. Вогняна біда - це не тільки виклик пожежних, не тільки матеріальні втрати, але й травматизм, пов'язаний з тяжкими опіками, іноді з подальшою втратою фізичної повноцінності та працездатності. Це також розбиті долі, порушена психіка, постійний, не затихаючий біль батьківських сердець . Як показали дослідження психологів, діти у віці 3-4 років у своїй поведінці відзначаються найбільшим ступенем ризику, а для хлопчиків це більш характерно.

Отже, слід пам'ятати, що діти, спостерігаючи за діями дорослих по розпалюванню печей, розведенню багать, палінню, в свою чергу, нерідко повторюють ці дії. Більше того, в деяких випадках вони влаштовують своєрідні топки під меблями, граються із сірниками поблизу господарських будівель, не усвідомлюючи можливу небезпеку для життя. А скільки неприємностей влітку та восени приносить випалювання сухої трави у парках, садах, на подвір΄ях будинків...

Нещастя найчастіше трапляються тоді, коли діти залишаються вдома без нагляду дорослих, зокрема, у кімнатах, в яких топляться печі, є ввімкнені в мережу електропобутові прилади. Щоб попередити біду, ховайте сірники від дітей, не залишайте їх без нагляду, не доручайте дітям доглядати за газовими та електронагрівальними приладами, небезпечно залишати ввімкненими телевізор та інші електроприлади в приміщеннях, де знаходяться малолітні діти.

Шановні батьки! Пояснюйте дітям небезпечність гри з вогнем, бережіть їхнє життя.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Запрошуємо на навчання молодь Київської області!

Серед безлічі вищих навчальних закладів, які існують на території нашої Держави, є такі, що готують майбутніх фахівців рятувальної справи це Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (м. Черкаси), Національний університет цивільного захисту (м. Харків) та Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, які готують висококваліфікованих фахівців рятувальної справи за освітньо – кваліфікаційними рівнями «магістр», «спеціаліст», «бакалавр», «молодший спеціаліст».

Вступ до ВНЗ ДСНС України здійснюється за конкурсом на підставі результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань кандидатів на навчання та вступних випробувань з фізичної підготовки.

Майбутні рятівники повинні бути здоровими, мати добру фізичну підготовку та знання з профільних предметів: математика, фізика, українська мова та література.

При успішному проходженні конкурсу кандидати зараховуються до навчального закладу як курсанти на денну форму навчання за рахунок державного бюджету. З терміном навчання: 4 роки за освітньо – кваліфікаційним рівнем «бакалавр», 5 років за освітньо – кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». Курсанти забезпечуються форменим одягом встановленого зразка, безкоштовним житлом та харчуванням. Випускникам ВНЗ ДСНС України присвоюються спеціальні звання лейтенант служби цивільного захисту та забезпечується працевлаштування.

Отже, запрошуємо всіх бажаючих на вступ у наші навчальні заклади. Також запрошуємо громадян віком до 35 років на заміщення посад рядового та молодшого начальницького складу в пожежно – рятувальних підрозділах.

Якщо Вас зацікавила наша професія, за більш детальною інформацією Ви можете звертатися до управління персоналу Головного управління ДСНС України у Київській області за адресою:

м. Київ, вул. Межигірська 8 або за телефонами(044)417-71-89 (на навчання), (044)417-54-87 та (044)417-54-88 (на службу).

Київська область, смт. Володарка, вул. Зарічна, 103.

Володарський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Кiлькiсть переглядiв: 190

Коментарi