Ювілей Кобзаря

2014-03-11

/Files/images/images.jpeg

У 2014 році минає 200 років з дня народження Великого Кобзаря. Напевно, немає жодного українця не лише в Україні, а й далеко за її межами, який би не готувавсь до відзначення великих роковин .

У Матвіїському НВК також ретельно проводилась підготовка до вшанування пам`яті генія українського народу.

Так, з 3 по 7 березня для учнів всіх класів було проведено виставку малюнків, які містять цікаві епізоди з творів Тараса Григоровича Шевченка.

Цікавою була літературно-музична композиція під назвою «Зоря великого Шевченка сяє вічно» . Діти поринули в світ поезії «Кобзаря». Дізналися про дивовижну долю цієї книжки, твори якої написані на тернистих дорогах поетового життя: писались в мандрах , казематах , мережились при світлі білих ночей. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю , наскрізно струменить в них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів, рідна домівка.

Задушевно лунали зі сцени пісні на вірші Тараса Григоровича Шевченка «Зацвіла в долині червона калина» та «Зоре моя вечірняя…» у виконанні Носулі Вікторії.

Багато цікавої інформації дізналися діти з презентацій , які були представлені на святі та почули живий голос самого поета.

Багато років пройшло після смерті Тараса Шевченка. Але його поезії, його картини актуальні і в наш час. Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідувань, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю , що душа бринить від щастя чи від туги. Здається, що словами Шевченка говорить сам український народ.

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi