Чарівні звуки, рідне слово - моя сердечна українська мова!

2015-02-20

/Files/images/SDC17598.JPG

"Мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння. Кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти. 21 лютого ми відзначатимемо Міжнародний день рідної мови. Тому сьогодні ми запрошуємо Вас поринути у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови". Саме такими словами розпочалося свято в Матвіїському НВК.

А далі всі учні школи зробили крок назад, в історію, де в такому гарному краю, сонячному, багатому, назва якому Україна, де так багато хат, так багато шкіл, церков, для неї, мови, не було місця, тому вона ходила та плакала, сльози витирала: «Виганяють мене з України. Я блукаю і не маю притулку».

Так, жодній мові світу не було так тяжко, як нашій, українській. Її принижували, не давали їй розвиватися, неодноразово забороняли, знищували. А робилося це ось з якою метою: якщо знищити мову, зникне і сам український народ, не існуватиме Україна як держава.

/Files/images/SDC17587.JPG

Нарешті українська мова посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Про це записано в Основному Законі України – Конституції , яка була прийнята на 5 сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. Стаття 10 засвідчує, що "Державною мовою в Україні є українськa мова".

/Files/images/SDC17570.JPG

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді в Бангладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi